Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

O firmie

HISTORIA DIAMONDBACK


Rowery Diamondback rozpoczęły życie w Camarillo w Kalifornii w 1978 roku jako nowa marka BMX, a wkrótce marka rozszerzyła się na nowy, odważny świat kolarstwa górskiego. Od tego czasu setki zawodników z powodzeniem rywalizowały pod patronatem Diamondback, zarówno jako zawodnicy BMX, jak i rowerzyści górscy po stworzeniu słynnego zespołu Diamondback Racing (DBR) w 1993 roku.
 

BMX


AMP20R-5Pod koniec lat siedemdziesiątych i na początku lat 80. Sandy Finkelman of Wheels n 'Things został wybrany do kierowania zespołem wyścigowym DiamondX BMX i działem rozwoju produktu. Pod jego przywództwem "Straszny" Harry Leary i Eddy King wygrywali wiele najlepszych wyścigów BMX w USA w latach 80-tych i pomagali opracowywać nowe modele, które miały wyjątkowe funkcje, takie jak upuszczenie Turbo i diamentowy klin. Z sukcesem zespołu wyścigowego Diamondback pojawił się na ekranie wraz z wydaniem BMX Bandits w 1983 roku, w którym wystąpiła jedna z postaci jeżdżących na rowerze Diamondback Senior Pro. Również w 1983 r. Wprowadzono model Viper, który od ponad 30 lat należy do linii DiamondX BMX. Dziś Diamondback ponownie skupił się na stylach dirtowych i ulicznych BMX z zawodnikami z Wielkiej Brytanii, Europy i USA, rywalizującymi w dużych wydarzeniach, takich jak X Games i Dew Tour. Odwiedź nasze strony dla jeźdźców, aby dowiedzieć się więcej o zawodnikach, którzy tworzą obecny skład BMX.
 MTB


HEI014R-2Wszystko zaczęło się od Diamondback Ridge Runner (1982), który wraz z Specialized Stumpjumper był jednym z pierwszych na świecie produkowanych rowerów górskich. Po wprowadzeniu na rynek DBR (Diamond Back Racing) w 1993 roku zdominowaliśmy globalną scenę rowerów górskich, zdobywając mistrzostwa USA XC w Ameryce, srebrny medal na Mistrzostwach Świata kobiet XC w 1994 roku, brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku w kobiecym XC, Mistrzostwa Świata w Pucharze Świata w 1996 r., aw 1997 r. Mistrzostwa Świata mężczyzn XC, pomagając w rozpoczęciu kariery wybitnych zawodników, w tym Cadel Evans, Susan DeMattei i Helen Mortimer. W latach 2000. Diamondback był reprezentowany przez legendę prób Martyna Ashtona i jego zespół Ashton / Diamondback, który napędzał na scenie światowej brudną i slopestyleową gwiazdę Sam Pilgrim. Ta wszechstronnie utalentowana mieszanka riderów postawiła także Diamondback przed milionami konsumentów w słynnym wyścigu Animal / Relentless Bike Tour. Ponad w USA w tym samym czasie Diamondback sponsorował zespół Development Force 5 (DF5), który składał się z najbardziej wpływowych i postępowych zawodników w tym sporcie, w tym Kelly McGarry, Billy'ego Lewisa, Erica Portera i Kyle'a Thomasa. Przez lata Diamondback nieustannie dążył do doskonałości w zakresie rowerów górskich, zawsze kojarząc się z innowacyjnymi projektami rowerów górskich, takimi jak modele Dual Response, rowery WCF i konstrukcja zawieszenia Knucklebox do użytku w terenie i na trasach górskich. Ta opatentowana platforma zawieszenia Knucklebox jest teraz dostępna w wielu wysokiej klasy rowerach górskich Diamondback. Miej oko na naszego aktualnośći aby zobaczyć, gdzie rowery górskie Diamondback jadą dalej ...
 

POLBIKE


Polbike to wyłaćżny dystrybutor znanej na całym świecie marki rowerowej DIAMONDBACK . Od wielu lat eksportujemy także znaczne ilości rowerów z polskich fabryk do krajów Europy Zachodniej. Polbike to także rodzinna firma z tradycjami, budowana od 1998 roku w oparciu o solidne wartości i prawdziwą pasję. Zapewniamy najwyższy poziom obsługi, doradzając Klientom w wyborze produktów oraz pomagając w podejmowaniu właściwych decyzji. Śledzimy najnowsze trendy, obserwujemy rynek, nieustannie dopasowując swoją ofertę do wymagań oraz oczekiwań naszych partnerów handlowych. Celem naszej firmy jest profesjonalne świadczenie usług oraz konsekwencja w dążeniu do satysfakcji każdego Klienta. Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, którego głównym celem jest stymulowanie rozwoju polskiego rynku rowerowego.

Diamondback, firma z długoletnią tradycją

Rowery Diamondback, to Ĺźywa historia kolarstwa gĂłrskiego

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ